W ramach telewizji DVB-T w Polsce obecnie działają 3 multipleksy. Multipleks składa się z programów telewizyjnych, radiowych i dodatkowych usług transmitowanych cyfrowo w jednym kanale częstotliwości.
W MUX1 i MUX2 nadawane są kanały komercyjne a w MUX3 poświęcony jest kanałom TVP. MUX8 to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. Nowy multipleks zawiera 4 programy standardowej rozdzielczości. Dodatkowo na multipleksie są obecnie trzy kanały testowe, które w przyszłości powinny zostać zastąpione kanałami Telewizji Polskiej. TVP otrzymała koncesję na nadawanie kanałów w MUX8 dla trzech kanałów w jakości SD lub jednego kanału w jakości SD i jednego w jakości HD. Nadawca publiczny jednak nadal nie podjął decyzji jakie kanały znajdą się w tym multipleksie.
MUX8 nadawany jest w paśmie VHF – kanały 5-12, 174-230 MHz – podobnie jak multipleksy radia cyfrowego DAB+. Dla wielu osób może to oznaczać konieczność regulacji lub modernizacji odbiorczych instalacji antenowych. W MUX8 nadawca sygnału, firma Emitel udostępnia testowo aplikację telewizji hybrydowej HbbTV. Posiadając telewizor lub tuner z funkcją HbbTV można korzystać z serwisu zawierającego: program TV dla kanałów naziemnych DVB-T, wiadomości z serwisu Polskiego Radia, Pogody oraz Playera również z ofertą kanałów Polskiego Radia. W MUX8 przeznaczono 10 procent pasma na usługi HbbTV.
MUX1:
– ATM Rozrywka, ESKA TV, Fokus TV, Polo TV, Stopklatka TV, TTV, TV Trwam, TVP ABC.
MUX2:
– Polsat, Super Polsat, TV4, TV6, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls2.
MUX3:
– TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP3, TVP Historia, TVP Sport HD.
MUX8:
– Nowa TV, Metro TV, Zoom TV, WP, TVP Rozrywka, TVP KULTURA,
– TVP 4– plansza testowa – brak informacji o planowanym kanale,
– TVP 6 – plansza testowa – brak informacji o planowanym kanale,
– Legia Warszawa– kanał HbbTV odbiór tylko poprzez odbiornik z funkcją HbbTV,
– Emitel– kanał HbbTV nadawcy sygnału telewizji naziemnej.
Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio