Klimatyzacja ROTENSO

Dlaczego ROTENSO?

ROTENSO

          Rotenso to jedne z najnowocześniejszych, niezawodnych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska systemów klimatyzacji i pomp ciepła powietrze-woda.

          Misją Rotenso jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań z branży klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, opartych o wysokowydajną technologię inverterową.

          Dzięki wieloletnim inwestycjom w rozwój technologii, systemy klimatyzacji Rotenso oraz pompy ciepła Rotenso Aquami są odpowiedzią na rosnącą potrzebę energooszczędnych, niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań klimatycznych i grzewczych.

Niezawodne produkty przyjazne dla środowiska

          Coraz wyższa wydajność i energooszczędność naszych urządzeń jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę racjonalizowania kosztów energii i troski o środowisko naturalne.

Szeroka oferta i nowoczesny design

          Każdego roku oferta Rotenso jest poszerzana o nowe jednostki, które cechują coraz lepsze parametry technologiczne oraz nowoczesny design. Ofertę marki tworzą urządzenia przeznaczone dla zastosowań domowych, biurowych oraz przemysłowych.

Innowacyjność i wyjątkowa niezawodność

          Inwestycje w badania i rozwój naszych produktów umożliwiają wprowadzanie na rynek innowacyjnych i energooszczędnych klimatyzatorów dla każdego typu budynku.

Normy głośności

          To kwestia często poruszana przez osoby chcące zamontować klimatyzator w budynku wielorodzinnym. Na wstępie warto zwrócić uwagę, że mówiąc o głośności klimatyzatora należy odróżnić głośność jednostki wewnętrznej od jednostki zewnętrznej.

          Głośność jednostki wewnętrznej:

          Jednostki wewnętrzne klimatyzatorów nie są uciążliwe dla użytkowników. Głośność jednostki wewnętrznej jest w głównej mierze uzależniona od głośności wentylatora. Im wyższy tryb pracy, tym większa wydajność urządzenia, ale też nieco głośniejsza praca wentylatora.

          Wszystkie modele klimatyzatorów ściennych Rotenso® zapewniają komfortowe użytkowanie. Dodatkowo posiadają tryb super cichy eMOTO oraz tryb snu. Gwarantuje to możliwość ich jeszcze cichszej pracy – głośność urządzenia utrzymywana jest na poziomie 20-25 dB (wartość porównywalna do szeptu).

          Głośność jednostki zewnętrznej:

          Jednostka zewnętrzna klimatyzatora nie może emitować dźwięku o dowolnej głośności. Dlatego należy wybierać ciche i nowoczesne urządzenia (np. marki Rotenso®).

          Jeżeli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, głośność nowoczesnej jednostki zewnętrznej raczej nie zwróci uwagi sąsiadów. Jeśli jednak mieszkamy w cichej okolicy, to jednostajny szum wydobywający się z przestarzałej jednostki zewnętrznej klimatyzatora, może być uciążliwy dla sąsiadów.

          Zarządcy budynków zwykle określają, w jaki sposób można montować jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną, a także, jaka jest dopuszczalna głośność pracy klimatyzatora. Zwykle regulaminy spółdzielni i wspólnot powołują się na Rozporządzenie z 14 czerwca 2007, które określa, że poziom hałasu emitowany przez urządzenia nie może przekraczać 55 dB w ciągu dnia oraz 45 dB w nocy. Często jednak te parametry są interpretowane uznaniowo przez zarządców budynków lub spółdzielnie mieszkaniowe.

          Klimatyzatory Rotenso® spełniają obowiązujące normy:

          Wszystkie klimatyzatory ścienne marki Rotenso® spełniają obowiązujące normy i wytyczne rozporządzeń w tym zakresie, w szczególności:

  • Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku – gdzie podane są dopuszczalne poziomy hałasu w zależności od rodzaju terenu;
  • Dz.U. 2014 poz. 112 Obwieszczenie Ministra Środowiska z dnia 15 października 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku;
  • Dz.U. 2012 poz. 1109 Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 października 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku;
  • PN-87/B-02151/02 – Akustyka budowlana. Ochrona przed hałasem pomieszczeń w budynkach – gdzie podane są dopuszczalne wartości poziomu dźwięku w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania ludzi;
    Norma obowiązująca na podstawie §326 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie;
  • Dz.U. Nr 75, poz. 690, z późniejszymi zmianami – tekst jednolity Dz.U. 2015 poz.1422 oraz ze zmianą z 14.11.2017 r. Dz.U. 2018 poz.2285 wraz z wykazem Polskich Norm powołanych w rozporządzeniu.

          Mogą więc być instalowane w każdym rodzaju budownictwa na terenie Unii Europejskiej.

          Kontrola głośności:

          Warto wiedzieć, że w przypadku skarg na zbyt głośną pracę klimatyzatora jednostką uprawnioną do wykonywania pomiarów hałasu w pomieszczeniach jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Dokonując pomiaru głośności klimatyzacji, Państwowa Inspekcja Sanitarna będzie sprawdzać, czy w pomieszczeniu, które zamieszkują skarżące się na hałas osoby, nie zostały przekroczone dopuszczalne poziomy natężenia dźwięku, tj. odpowiednio 40 dB w dzień i 30 dB w nocy. Pomiar ten powinien być dokonany przy zamkniętych oknach, z wyeliminowaniem innych źródeł hałasu.

Szczegółowe informacje na stronie producenta…więcej.

Zobacz więcej

Rotenso IMOTO

          Jednostka o klasycznym, zawsze modnym wyglądzie, z panelem frontowym gustownie wykończonym szkłem akrylowym.
Rotenso Imoto (generacji X) to jednostka o najwyższej klasie energooszczędności chłodzenia A+++. Dedykowana do użytkowania całorocznego (chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń) – więcej >>>.

Rotenso REVIO

          Flagowy klimatyzator Generacji X REVIO jest odpowiedzią Rotenso na potrzeby nowej rzeczywistości. Revio to model klasy Premium w gamie klimatyzatorów ściennych Rotenso w najwyższej klasie energooszczędności chłodzenia A+++ posiadający wysokie współczynniki: SEER: 8,6 i SCOP: 4,6.
          Model ten jest przeznaczony do pracy całorocznej, również w ekstremalnych warunkach pogodowych. Pracuje efektywnie w trybie grzania nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych do -25°C. – więcej >>>.

Rotenso UKURA

          Klimatyzator o kompaktowej budowie z nowoczesnymi zaokrągleniami panelu frontowego, wzbogaconymi o delikatne, srebrne wykończenia.
          Rotenso® Ukura (generacji X) to ekonomiczna jednostka o wysokiej klasie energooszczędności A++. Klimatyzator wydajnie rozprowadza powietrze dzięki systemowi automatycznego nawiewu 4D.  – więcej >>>.

Rotenso RONI

          Model Roni to bardzo popularna jednostka w ofercie Rotenso®. Jego zaletą są niewielkie rozmiary pozwalające na dyskretny montaż, szczególnie gdy do dyspozycji jest ograniczona przestrzeń. Optymalne parametry i pakiet niezbędnych funkcji sprawia, że klimatyzator Roni to doskonały wybór. Klasyczny, biały wygląd, delikatnie złamany złotą linia idealnie wkomponuje się w wystrój niemalże każdego pomieszczenia  – więcej >>>.

Rotenso ELIS

          Elis jest doskonałym wyborem dla poszukujących nowoczesnej formy do modnego wnętrza w stylu loft, industrialnym czy glamour. Minimalistyczny, ponadczasowy design, grafitowa obudowa i panel frontowy imitujący taflę ciemnego szkła podkreślają prestiżowy charakter urządzenia, które znakomicie współgra również z ciemnymi barwami ścian. Klimatyzator ma zwartą, kompaktową obudowę zbliżoną do prostopadłościanu  – więcej >>>.

Rotenso ELIS SILVER

          Klimatyzator Elis Silver X jest doskonałym wyborem dla poszukujących nowoczesnej formy do modnego wnętrza w stylu loft, industrialnym czy glamour.                       Minimalistyczny, ponadczasowy design, srebrna obudowa,  elegancki panel frontowy podkreślają prestiżowy charakter urządzenia, co znakomicie współgra ze współczesnymi wnętrzami. Klimatyzator ma zwartą, kompaktową obudowę zbliżoną do prostopadłościanu  – więcej >>>.

Projekt i Realizacja: